Honda Yeni Civic Sedan

Amerikan Tasarımıyla Honda Civic

GARAJ PUANI

4.0

Euro NCAP

Emisyon

91-148 g/km

Yakıt Tüketimi

3.4 - 6.7 lt/100km

Fiyat Aralığı

107.550,00 - 209.280,00 TL

 

Rakiplerine kıyasla genel tasarımı fütüristtik hatlara sahip yeni Honda Civic 10. neslinde de devam ediyor.

 


 

Önden bakıldığında baskın bir şekilde krom panjur farlarla bir bütünlük sağlayarak daha prestijli bir görünüm sağlıyor. Kaputun da kaslı duruşu dış tasarımında gücü simgeliyor. Bir önceki nesline göre araç biraz daha büyümüş ve daha sportif bir görünüme sahip. Ayrıca sedanlar da bagaj tasarımı her ne kadar liftback izlenimi verse de öyle değil. Arka stoplardaki tasarım her zaman ki gibi bir Civic karakterine sahip.

 

Civic Sedan'ın boyutlarında ki büyüklük arkada koltuklarda da hissediliyor. Arkada oturan bir kişinin ön koltuk ile dizlerinin arası yaklaşık bir karışlık mesafeye sahip. Dış tasarımın önden arkaya doğru gelen eğimi arka koltuk baş mesafesinden hissediliyor. Her ne kadar ideal tür erkeği profiline bakıldığında çok sıkıntı değilmiş gibi dursa da yapılı bir insan bindiğinde problem olacağını düşündürüyor. Eski Civic modellerine göre her ne kadar daha konforlu bir arka koltuk sunsa da ortada oturacak 3.kişi için pekte konforlu olmayabilir.

 

Honda Civic Sedan bize 3 farklı motor seçeneği sunuyor. Eş zamanlı olarak 1.6 dizel, benzinli ve LPG’li motora sahip modelleri manuel ve VCT (otomatik) şanzıman seçeneği ile alabilirsiniz. Ancak 1,5 litrelik motor sadece VCT (otomatik) olarak satışa sunulmaktadır. Otomatik şanzıman bir önceki nesilde ki gibi 5 kademeli tork konvertörlü değil sürekli değişken oranlı CVT bir şanzımana sahip. Daha önce CVT şanzıman Honda’nın Jazz modeli ile satışa sunulmuştu. Ancak Jazz modeli direksiyondan kumandalı vites kollarına sahipken Civic modelinde sadece 2 farklı modda sürüş keyfi sunuyor. Araçtan çok büyük bir performans bekleyenlerin 1,5 litrelik motoru tercih etmelerinde fayda olabilir. Aksine 1,6 litrelik motor 1,5 litrelik motora göre performansı daha düşük. 1,6 litrelik motordan performans almak için de yüksek devirlere çıkmanız gerekebilir.

 

Süspansiyon konforu oldukça yüksek bununla birlikte yol tutusu gayet güzel. Bağımsız arka süspansiyon ve hissiyatlı direksiyonu size bunu hissettirecektir. Benzinli ve dizel motorlarda ses yalıtımı başarılı bir seviyede içeriye pek ses vermemekte ancak dizel araçlarda devirli sürüldüğünde sanki araç dizel değilmiş hissiyatı veriyor ancak belli bir hızı yakalamak için performansa harcadığınızda dizel olduğunu hatırlatıyor size sesiyle.

 

Honda Civic Sedan ile ülkemizde satışa sunulan motor seçeneklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Alternatif Araçlar

Sen teklif al, bizde seni milyonlarca otomobil içerisinden en çok istediğine en avantajlı fiyatlarla ulaştıralım. 😊 #araç #sıfır #sıfıraraç #avantaj #araba #otomobil #legaraj #legarajcom #vasıta #online #bayi #sistem #avantajlıfiyat #satış #uygun #yetkilibayi #teklif #hayal https://t.co/BhSxg3Jfn3
24 Haziran 2019

RAKAMLARLA LE GARAJ

16725
Müşteri
69603
Teklif
19.047,00 TL
Ortalama İndirim

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-mail adresinizi kaydederek yeniliklerden ve güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Le Garaj teklif sistemindeki döviz bilgileri güncel olarak TCMB tarafından sağlanmaktadır.
Son Güncelleme: 03 Mayıs 2019 Copyright © 2000 - 2017 LeGaraj